ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ ΜΕ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΦΥΣΙΚΗΣ & ΧΗΜΕΙΑΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

Date(s) - 10 Φεβρουαρίου, 2022 - 11 Φεβρουαρίου, 2022
Ολοήμερο

Στο πλαίσιο των εκπαιδευτικών δραστηριοτήτων για το Σχολικό Έτος 2021-2022 η Ε’ και η Στ’ (Στ1 & Στ2) τάξεις του 15ου Δημοτικού Σχολείου Ηλιούπολης έχουν προγραμματίσει εκπαιδευτική δραστηριότητα από το μέλος της Εταιρείας Ελλήνων Φυσικών (Ε.Ε.Φ.) κ. Κονιδιτσιώτη Δημήτριο ώστε να παρουσιάσει δια ζώσης την Πέμπτη και Παρασκευή, 10 και 11 Φεβρουαρίου 2022 στους μαθητές, πειράματα Φυσικής και Χημείας. Κατά τη διάρκεια της παρουσίασης θα χρησιμοποιηθούν ως βοηθοί μαθητές και μαθήτριες των τάξεων.

Εξυπακούεται ότι θα τηρηθούν σχολαστικά και ευλαβικά όσα προβλέπονται από το πρωτόκολλο για τον CoVid-19. Προέχει η υγεία των μαθητών και του εκπαιδευτικού δυναμικού. Για περισσότερες πληροφορίες ή τυχόν διευκρινίσεις μπορείτε να απευθύνεστε στους εκπαιδευτικούς των τάξεων.

Οι εκπαιδευτικοί

Ε’ – Μαυροειδάκος Γεώργιος